We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Mascot 9780 Linear AC/AC Adaptor 12V AC, 12VA UK version
Out of stock
PDL Code
PDL19780120600
£23.62
£19.68
**This product has now been discontinued and no stock is available. Please contact us if you require further assistance.**
A Linear 12VA AC/AC Plug in adaptor protected with a thermal fuse in the transformer, with exchangeable snap-lock connector on the output.
| Model | 9780 |
|---|---|
| Manufacturer | Mascot |
| Product Code | PDL19780120600 |
| MPN | 9780120600 |
| Maximum Power | 12VA |
| Input Voltage | 230V AC, 50Hz |
| Output Voltage | 12V AC |
| Output Current | 1A |
| Electrical Separation | No |
| Input Plug | UK |
| Weight | 440g |
| Datasheet | https://mascot.no/media/1235/9780.pdf |
| Certificate of Conformity | https://mascot.no/media/1028/9780-doc.pdf |

