We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Mascot 9780 Linear AC/AC Adaptor 12V AC, 18VA UK version
Out of stock
PDL Code
PDL19780130600
£25.56
£21.30
This product has now been discontinued and no stock is available. Please contact us if you require further assistance.
We do currently have stock with an EU plug here PDL19780130500
A Linear 18VA AC/AC Plug in adaptor protected with a thermal fuse in the transformer, with exchangeable snap-lock connector on the output.
| Model | 9780 |
|---|---|
| Manufacturer | Mascot |
| Product Code | PDL19780130600 |
| MPN | 9780130600 |
| Maximum Power | 18VA |
| Input Voltage | 230V AC, 50Hz |
| Output Voltage | 12V AC |
| Output Current | 1.5A |
| Electrical Separation | No |
| Input Plug | UK |
| Weight | 470g |
| Datasheet | https://mascot.no/media/1235/9780.pdf |
| Certificate of Conformity | https://mascot.no/media/1028/9780-doc.pdf |

