We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Mascot 9829 12-30V DC , 19.5W AC/DC Adjustable power supply with EU Base
In stock
PDL Code
PDL19829015000
Special Price
£41.38
£34.48
Regular Price
£46.60
£38.83
This product has now been discontinued and is only available whilst stock lasts. Please contact us if you require further assistance.
12-30V DC, 19.5W AC/DC Adjustable power supply with EU Base
| Model | 3626 |
|---|---|
| Type | Switch Mode |
| Manufacturer | Mascot |
| Product Code | PDL19829015000 |
| MPN | 9829015000 |
| Case Style | Plug-in |
| Regulated Output | Regulated |
| Output Voltage | 12-30V DC |
| Output Current | 0.65A |
| Maximum Power | 19.5W |
| Input Voltage | 230V AC 50Hz |
| Weight | 135g |
| Datasheet | https://www.mascot.no/media/1198/9829-tech-spec.pdf |
| Certificate of Conformity | https://www.mascot.no/media/1337/9829-doc.pdf |

