We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Mascot 9320 13.2V DC, 70W AC/DC Switch mode power supply with fixed UK mains cord and unterminated DC cable
In stock
PDL Code
PDL19320000114
£101.14
£84.28
This Product may only be used in applications exempt from EU Directive 2009/125/EC and Regulation 2019/1782 and the UK Regulation for Ecodesign.
A 70W AC/DC desk top switch mode power supply which is short circuit protected and available in a variety of fixed output voltages.
| Model | 9320 |
|---|---|
| Type | Switch Mode |
| Manufacturer | Mascot |
| Product Code | PDL19320000114 |
| MPN | 9320000114 |
| Case Style | Desktop |
| Regulated Output | Regulated |
| Output Voltage | 13.2V DC |
| Output Current | 5A |
| Maximum Power | 70W |
| Input Voltage | 230V AC 50/60Hz |
| Input Connection | Fixed Mains cord with UK Mains Cord |
| Weight | 400g |
| Datasheet | https://mascot.no/media/1164/9320-tech-spec.pdf |
| Certificate of Conformity | https://mascot.no/media/1182/9320-doc.pdf |
