We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Mascot 9320 AC/DC PSU 24V, 3A with Secondary lead and DIN bracket fitted. Mains lead with Euro Plug
In stock
PDL Code
PDL19320000113
£127.98
£106.65
This Product may only be used in applications exempt from EU Directive 2009/125/EC and Regulation 2019/1782 and the UK Regulation for Ecodesign.
Mascot 9320 AC/DC PSU 24V, 3A with Secondary lead and DIN bracket fitted. Mains lead with fixed EU Plug.
| Model | 9320 |
|---|---|
| Type | Switch Mode |
| Manufacturer | Mascot |
| Product Code | PDL19320000113 |
| MPN | 9320000113 |
| Case Style | Desktop |
| Regulated Output | Regulated |
| Output Voltage | 24V DC |
| Output Current | 3A |
| Maximum Power | 70W |
| Input Voltage | 198-264V AC/260-340V DC |
| Input Connection | Fixed Mains cord with EU plug |
| Weight | 400g |
| Datasheet | https://5720226.fs1.hubspotusercontent-na1.net/hubfs/5720226/Datasheets/9320.pdf |
| Certificate of Conformity | https://5720226.fs1.hubspotusercontent-na1.net/hubfs/5720226/Certificates/9320-9322-doc-2021_03.pdf |