We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Mascot 9827 4.5V/8W Switch Mode power supply with an EU Base
Out of stock
PDL Code
PDL19827455000
£47.57
£39.64
This product has now been discontinued and no stock is available. Pulsar recommend PDL13626505000 as a suitable alternative. Please contact us if you require further assistance.
Mascot 9827 4.5V/8W Switch Mode power supply with an EU Base
| Model | 9827 |
|---|---|
| Type | Switch Mode |
| Manufacturer | Mascot |
| Product Code | PDL19827455000 |
| MPN | 9827455000 |
| Case Style | Plug-in |
| Regulated Output | Regulated |
| Output Voltage | 4.5V DC |
| Output Current | 1.8A |
| Maximum Power | 24W |
| Input Voltage | 200-250VAC |
| Input Connection | Euro 2 pin |
| Weight | 135g |
| Datasheet | https://5720226.fs1.hubspotusercontent-na1.net/hubfs/5720226/Datasheets/9827-tech-spec.pdf |
| Certificate of Conformity | https://5720226.fs1.hubspotusercontent-na1.net/hubfs/5720226/Datasheets/9827-doc.pdf |

