We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Mascot 9921 13.2V/40W Switch Mode Power Supply
Out of stock
PDL Code
PDL19921125000
£61.55
£51.29
This product has now been discontinued and is only available whilst stock lasts. Pulsar recommend PDL13721125000 as a suitable alternative. Please contact us if you require further assistance.
Mascot 9921 9V/27W Switch Mode Power supply
| Model | 9921 |
|---|---|
| Type | Switch Mode |
| Manufacturer | Mascot |
| Product Code | PDL19921125000 |
| MPN | PDL19921125000 |
| Case Style | Desktop |
| Regulated Output | Regulated |
| Output Voltage | 13.2V DC |
| Output Current | 3A |
| Maximum Power | 40W |
| Input Voltage | 90-264VAC |
| Input Connection | IEC 2 pin |
| Weight | 25g |
| Datasheet | https://5720226.fs1.hubspotusercontent-na1.net/hubfs/5720226/Datasheets/9920-tech-spec.pdf |
| Certificate of Conformity | https://5720226.fs1.hubspotusercontent-na1.net/hubfs/5720226/Datasheets/9920-9921-9922_9926-doc.pdf |






